0212 574 05 06 - 0532 385 75 38

Dudak Kalınlaştırma

Yapısal olarak bazı kişilerin dudakları (göreceli olarak) daha ince olabilir veya ilerleyen yaşla birlikte bir miktar dolgunluğunda kayıp oluşabilir. Bu gibi durumlarda çeşitli yöntemler ile dudaklara dolgunluk sağlamak, kalınlaştırmak ve en önemlisi hatlarını daha belirgin hale getirmek mümkündür.

Dudak kalınlaştırma yöntemleri kabaca iki kısımda incelenebilir. Geçici olarak yarar sağlayanlar ve kalıcı olanlar.

Geçici olarak yarar sağlayan yöntemler, dolgu maddeleri ile dudakların kalınlaştırılmasıdır.

dudak-kalinlastirma

Dolgu maddesi olarak, hazır olarak satılan ve vücudumuzda var olan bir maddenin laboratuvarda üretilmiş formu kullanılabileceği gibi, kişinin kendisinden alınan yağ da kullanılabilir. Yağ kullanıldığı taktirde zaman zaman bir miktar kalıcı etki elde edilebilse de genel olarak geçici yöntem olarak kabul etmekte fayda vardır.

Diğer bir yöntem ise dudağa uygulanan implant yöntemidir. Tıpkı meme büyütmede kullanılan implantlar ( protezler ) gibi dudağı kalınlaştırmak amacı ile geliştirilmiş silikondan üretilmiş implantlar mevcuttur ve bu implantlar ile dudak kalınlaştırma uygulandığı takdirde etki kalıcıdır.

Dudak Kalınlaştırma hakkında merak ettiğiniz noktalar, operasyon detayları ve fiyat bilgisi almak isteyen değerli ziyaretçilerimiz aşağıdaki iletişim formunu doldurarak bize ulaşabilirler.

Op.Dr.Tamer Yavaş