0212 574 05 06 - 0532 385 75 38

Kaş Kaldırma

İlerleyen yaşla birlikte yer çekimin etkisiyle, tüm vücut yapılarında olduğu gibi kaşlarda da aşağı doğru düşme oluşabilir. Bunun neticesinde, yüzde yorgun bir ifadeye sebep olan, üst göz kapağı üzerinde katlantı oluşur. Kaş kaldırma ameliyatı ile kaşlar, olması gereken seviyeye kaldırılır. Gerekiyorsa ilave olarak üst göz kapağı ameliyatı da kaş kaldırmaya eklenerek hastaya daha genç ve canlı bakışlar sağlanır.

kas-kaldirma-operasyonu2

Kaşlara şekil vermenin en kalıcı yöntemi ameliyattır.Kaş kaldırma ameliyatlarında birden fazla teknik uygulanmakla beraber en sık başvurulan teknikler askı yöntemi ve endoskopik kaş kaldırma ameliyatıdır.

Askı yöntemi lokal anestezi ( bölgesel uyuşturma ) ile uygulanabilen özel ipliklerin kullanıldığı göreceli olarak daha basit ve iyileşme süresi diğer tekniklere oranla daha kısa ve daha az sıkıntılı bir yöntemdir. Ancak kalıcılığı endoskopik kaş kaldırmaya oranla daha kısadır.

Endoskopik kaş kaldırma yöntemi sedasyon ve lokal anestezi ile yapılabilmesine rağmen, bu ameliyatta genel anestezi uygulaması tercih edilmektedir. Ameliyat, saçlı deri içerisine yapılan 2-3 cm’lik kesilerden girilerek, özel optik cihazlar ve aletler kullanılarak yapılır. Kaşlar kemik yapılardan serbestleştirilip olması gereken seviyeye çekilerek, çeşitli yöntemler ile tespit edilir. Askı yöntemine oranla iyileşme süresi daha uzundur. Ayrıca daha fazla şişlik ve morluğun olabileceği kısacası daha meşakkatli bir yöntem olmasına rağmen kalıcılığı daha fazla ve daha etkili bir yöntemdir.

Kaş Kaldırma hakkında merak ettiğiniz noktalar, operasyon detayları ve fiyat bilgisi almak isteyen değerli ziyaretçilerimiz aşağıdaki iletişim formunu doldurarak bize ulaşabilirler.

Op.Dr.Tamer Yavaş