0212 574 05 06 - 0532 385 75 38

Meme Büyütme

Meme büyütmenin en güvenli ve en kalıcı yöntemi nedir?

Tüm dünyada, meme büyütmenin en güvenilir ve kalıcı yöntemi meme protezi yani silikon uygulamasıdır.

Meme büyütme (protez) ameliyatı kimlere yapılabilir?

18 yaş üstü ameliyat olmasına engel bir rahatszılığı bulunmayan her yaştaki kadına uygulanabilir.

Meme büyütme (protez) ameliyatlarını kimler tercih ediyor?

Gelişimsel olarak memeleri küçük olan veya zaman içinde memelerinde hacim kaybı, dolgunlukta azalma gibi şikayetleri olan kadınlar meme protezi ameliyatını tercih ediyor.

meme-buyutme-operasyonu

Meme silikonu emzirmeye engel midir?

Meme büyütme yani silikon uygulaması emzirmeye engel değildir. Bu sebeple gençlik çağlarını memelerinin küçük olması sebebi ile kompleksli ve mutsuz geçirmenin anlamı yoktur.

Meme silikonu, meme kanseri riskini artırır mı?

Bilim adamlarının dünya çapında yaptıkları araştırmalar ile meme protezi uygulamasının kanser riskini arttırmadığı kanıtlanmıştır.

Meme silikonu patlar mı?

Silikonun patlaması çok nadir görülen bir durum olup her hangi bir tehlike veya sağlık sorunu teşkil etmez. Böyle bir durumda protezin değiştirilmesi yeterli olacaktır.

Protezlerin garantisi var mıdır?

Bazı marka protezler üretici firmalar tarafından protezden kaynaklanabilecek olumsuzluklara karşı garanti kapsamı altındadır.

Meme protezi sarkık memelerde de uygulanabilir mi?

İleri derecede olmayan sarkıklıklarda tek başına protez uygulaması yeterli olabilir. İleri derecelerdeki sarkıklıklarda ise protez uygulaması, dikleştirme uygulaması ile birlikte tek ameliyatta yapılabilir.

Meme silikonunun büyüklüğü ve şeklini nasıl seçeceğiz?

Kişinin fiziksel özellikleri bu seçimleri belirleyen en önemli etkendir. Ayrıca hastanın istediği meme büyüklüğü konusunda, ortak bir noktada buluşulması, ameliyat sonrası elde edilecek sonuçtan mutlu olunmasını sağlayacaktır. En doğru ve kişiye özel bilgiler, muayene esnasında cerrahınız ile yapacağınız görüşmede detaylı olarak anlatılmalıdır.

Meme büyütme ameliyatlarında protez cilt altına ( meme dokusu altına ) mı yoksa kas altına mı konmalı?

Protezin yerleştirileceği alan fizik muayene sonucunda belirlenir. Cilt altı yağ dokusunun kalınlığı ve meme  dokusu protezi örtmeye yeterli olan kişilerde meme altı veya kas altı uygulanabilirken. Dokuları zayıf olan kişilerde kas altı tercih edilmelidir. Bu konuda en doğru kararı ise sizin ameliyatınızı gerçekleştirecek ve muayenenizi yapmış olan cerrahınız verecektir. 

Meme büyütme ameliyatı uzun bir ameliyat mıdır ve gece hastanede kalınmalı mıdır?

Ameliyat süresi yaklaşık olarak 1 saat 15 dakika civarındadır. Göğüs ameliyatı, genel anestezi altında yapıldığından, hasta bir gece hastanede misafir edilir. 

Meme büyütme ameliyatından sonra ne zaman işe başlayabilirim?

Yapılan işe göre değişmekle beraber çok ağır fiziksel aktivite gerektirmeyen iş dallarında 2. veya 3. gün işe dönülebilir. 

Meme büyütme ameliyatından sonra ne zaman spor yapabilirim?

Göğüs kaslarını zorlamayan sporlara hemen dönülebilir. Göğüs kaslarını çalıştıran sporlar için bir ay beklenmelidir.

Meme Büyütme hakkında merak ettiğiniz noktalar, operasyon detayları ve fiyat bilgisi almak isteyen değerli ziyaretçilerimiz aşağıdaki iletişim formunu doldurarak bize ulaşabilirler.

Op.Dr.Tamer Yavaş