0212 574 05 06 - 0532 385 75 38
tamer-yavas-gogus-buyutme

Meme Büyütme

Meme büyütme ameliyatı kimlere yapılabilir?

Gelişimsel olarak bazı bayanların memeleri kendi arzu ettiklerinden daha küçük boyutlarda kalabilir. Ya da zaman içinde memelerde doğum sonrası veya zayıflamayı takip eden dönemlerde olduğu gibi hacim kaybı, dolgunlukta azalma gibi şikayetler ortaya çıkabilir. Bu gibi şikayetlerin giderilmesindeki en güvenilir, en kalıcı yol meme protezi ( implant ) uygulamasıdır ve 18 yaş üstü her bayana uygulanabilir.

Meme silikonu emzirmeye engel midir?

Toplumumuzda oldukça yaygın ve yanlış olan düşünce tarzı ”önce evlen çocuk sahibi ol, ondan sonra ameliyat yaptırırsın acele etme” tarzında olan görüştür. Oysa insanın en güzel çağları yirmili yaşlarda geçen yıllarıdır. Çok yakın zamanda (1 yıl içinde) çocuk sahibi olmayı planlayan kişiler dışında, göğüs büyütme uygulaması her bayana yapılabilir. Gençlik çağlarında memelerinin küçük olması sebebi ile sıkıntı yaşayarak, öz güvenini yitirmenin ve en güzel çağlarını mutsuz geçirmenin anlamı yoktur.

Meme silikonunun büyüklüğü ve şeklini nasıl seçeceğiz?

Meme büyütme arzusu ile başvuran hastalarda protezin boyutunu, protezin şeklini, kesi yapılacak yerin seçimini, protezin yerleştirileceği cebin ( meme altı veya kas altı ) seçimini belirleyen temel unsur, hastanın muayenesi ile belirlenen, hastaya ait fiziki özelliklerdir. Zaten en güzel bilgiler muayene esnasında doktorunuz ile birebir karşılıklı olan görüşmede detaylı olarak anlatılacaktır. Ancak unutulmaması gereken husus, hiçbir tekniğin tek başına her yönüyle diğerlerinden üstün olmadığıdır. En üstün teknik hastanın fiziksel özelliklerine göre doğru seçilmiş olan tekniktir. Tabii ki fiziksel özellikler dışında hastanın istediği meme büyüklüğü konusunda, ameliyat öncesindeki görüşmeler sırasında, ortak bir noktada buluşulması, ameliyat sonrası elde edilecek sonuçtan mutlu olunması açısından önemlidir.

meme-buyutme-operasyonu

Meme büyütme ameliyatı uzun bir ameliyat mıdır?

Ameliyat süresi yaklaşık olarak 1 saat 15 dakika civarındadır. Göğüs ameliyatı genel anestezi altında yapıldığından, hasta bir gece hastanede misafir edilir.

Estetik meme ameliyatı sonrası …

Meme ameliyatı olan hastalar, ilk kontrolüne ameliyattan sonraki 2. veya 3. gün gelmelidir. İlk kontrol sırasında doktorunun tarif ettiği masajı, her gün sabah akşam 5′er dakika, yaklaşık olarak 3 ay süreyle yapmalıdır.

Hasta ameliyattan 2 gün sonra duş tarzında banyosunu yapabilir. Göğüs estetiği ameliyatı geçiren hastalar 1.5 ay süreyle göğüs kaslarını zorlayıcı spor yapmamalı, balenli sütyen kesinlikle kullanmamalı, 3 ay boyunca sporcu sütyeni giymelidir.

Meme Büyütme- 3 Adımda Estetik

-