0212 574 05 06 - 0532 385 75 38

Mezoterapi

Cildimizi, bizi dış ortamın kötü etkilerinden koruyan bir giysiye benzetebiliriz. Ve nasıl uzun süre dış etkenlere maruz kalan giysilerimiz yıpranır ve eski formlarını kaybederlerse cildimizde de zaman içinde çeşitli yıpranmalar oluşması kaçınılmaz bir durumdur. Zaman içinde yıpranan cilt kendisini çeşitli şekillerde ifade eder. Kuruluk, kırışıklık, sarkma , eskisi kadar parlak görünmemesi bunların başında gelen belirtilerdir. Cildi çok güzel bebek cildi gibi denmesinin sebebi de zaten bebek cildindeki nemin etkisiyle ortaya çıkan parlaklıktan başka bir şey değildir.

mezoterapi-iletisim

Cildimizin yaşlanmasında dış ortamlar kadar etkili olan iç faktörlerde vardır. Kötü beslenme, çeşitli hastalıklar gibi.

Giysilerimiz eskidiğinde değiştirme şansımız varken maalesef cildimizi değiştirme gibi bir şansımız yoktur. Ancak cildimizin ihtiyaçlarını kendisine sunarak eski haline kavuşmasını sağlamaya çalışabiliriz.Cilt mezoterapisi bu amaçla geliştirilmiş olan bir tedavi yöntemidir. Temel prensip cildin ihtiyacı olan maddelerin cilde enjekte edilmesine dayanır. Cildimize uygulanan kozmetik ürünlerin hiçbiri cildin derinlerine kadar nüfuz edemez.

Mezoterapinin içeriğinde bulunan başlıca maddeler hyalünorik asit, büyüme faktörleri, dimetilaminoetanol,vitamin karışımları ve panthenoldür. Ancak seçilecek mezoterapi ürününe bağlı olarak içerikte çeşitli farklılıklar bulunabilir.

Mezoterapi uygulaması yapılacak bölgenin büyüklüğüne bağlı yaklaşık olarak 15-20 dakika süreli bir işlemdir. Hasta işlem sonrası günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilir.

Mezoterapi hakkında merak ettiğiniz noktalar, operasyon detayları ve fiyat bilgisi almak isteyen değerli ziyaretçilerimiz aşağıdaki iletişim formunu doldurarak bize ulaşabilirler.

Op.Dr.Tamer Yavaş