0212 574 05 06 - 0532 385 75 38

Popo şekillendirme

Popo şekillendirmede önemli olan husus bel, basen ve popo bölgesinin bir bütün olarak ele alınmasıdır. Sadece popoya odaklanarak yapılacak bir müdahale yetersiz kalabilir. Bel bölgesinde yağlanması olan bir hastanın sadece beline yapılacak çepeçevre liposuction ile ( yağ alınması ) poponun daha dolgun, dik ve büyük bir görünmesini sağlamak mümkündür. Aynı mantıkla bakıldığında bel bölgesi kalın ve yağlı bir kişinin poposunu büyütmeye yönelik ne yapılırsa yapılsın popo kısmı yinede düz ve küçük gözükecektir.

popo-sekillendirme-2

Popo şekillendirmedeki temel amaç poponun büyütülmesi değil bel, popo ve basenlerdeki konturu ( hatları ) belirginleştirmektir.Bel bölgesinden alınan yağın popoya enjekte edilmesi ( verilmesi ) ile iki amaca birden ulaşmak ve elde edilecek olan etkiyi ikiye katlamak mümkündür. Bel incelirken aynı zamanda popo büyür.

Popo büyütmede bir başka yöntem ise implant uygulamasıdır. Oldukça etkili bir yöntem olan popoya implant uygulamasının yağ enjeksiyonuyla kıyaslandığında yabancı cisim olması dışındaki tek dezavantajı iyileşme sürecinin bir miktar daha ağrılı ve meşakkatli olmasıdır. Ancak beli ince ve zayıf olan bayanlarda kısacası yeteri kadar yağ elde etme olasılığının olmadığı hastalarda ise implant (protez ) uygulaması kaçınılmaz olarak tek yöntemdir.

Popo Şekillendirme hakkında merak ettiğiniz noktalar, operasyon detayları ve fiyat bilgisi almak isteyen değerli ziyaretçilerimiz aşağıdaki iletişim formunu doldurarak bize ulaşabilirler.

Op.Dr.Tamer Yavaş