0212 574 05 06 - 0532 385 75 38

Yüz Germe Ameliyatları

Yüz germe ameliyatları kabaca iki başlık altında toplanabilir. Klasik yüz germe ve endoskopik yüz germe ameliyatı.
yuz-germe-ameliyati

Klasik yüz germe ameliyatı

Klasik yüz germe ameliyatı cilde de müdahale yapılması gereken, genellikle orta yaş ve orta yaş üzeri hastalarda tercih edilen cerrahi bir tekniktir. Her iki şakak bölgesi saçlı deriden başlayan, kulak önünden uzanan ve kulak arkasına dönerek, kulak arkası saçlı deride tamamlanan kesi ile girilerek; cilt ve özellikle cilt altı dokularına yapılan müdahale olarak tanımlanabilir. Klasik yüz germe kesisinden, boyun bölgesinin de gerilmesi mümkündür.

Endoskopik yüz germe ameliyatı

Endoskopik yüz germe ameliyatı ise şakak bölgesi saçlı derisine, tepe bölgesi saçlı derisine ve ağız iç kısmına çift taraflı yaklaşık olarak 2 şer cm’lik insizyonlar yapılarak gerçekleştirilir.

Bu cerrahi teknikte, özellikle orta yüz konumundaki, zamanla yer çekiminin etkileri ile sarkmış olan veya anatomik olarak aşağıda konumlanmış olan cilt altı yağ dokularının yukarıya  taşınması sağlanır. Endoskopik yüz germe ameliyatında gerekli durumlarda şakakların gerilmesi ve kaşların kaldırılması da sağlanılabilir. Endoskopik yüz germe ameliyatı cilde müdahale edilmesi gerekmeyen genç ve orta yaş grubu hastalarda tercih edilen bir tekniktir. Endoskopik yüz germe ameliyatının etkisini gençleşme olarak tanımlamaktansa daha çok yüze canlılık katma ve yüzdeki yorgun yüz ifadesinin giderilmesi şeklinde tanımlarsak yanlış olmaz.

Yüz germe ameliyatları çok ağrılı ameliyatlar olmayıp, ödeme bağlı olarak gelişen gerginlik hissi oluşturur ve bu his yaklaşık olarak bir-iki hafta kadar devam eder. Bu süreçte oluşabilecek morlukların da tamamına yakını kaybolur ancak cerrahi işlemin son halinin ortaya çıkması bir kaç ayı bulabilmektedir.

Yüz Germe Ameliyatı hakkında merak ettiğiniz noktalar, operasyon detayları ve fiyat bilgisi almak isteyen değerli ziyaretçilerimiz aşağıdaki iletişim formunu doldurarak bize ulaşabilirler.

Op.Dr.Tamer Yavaş