0212 574 05 06 - 0532 385 75 38

Liposuction (Yağ aldırma)

Liposuction, vücudun belirli bölgelerinde birikim yapmış ve vücut hatlarının bozulmasına sebep olmuş yağların, negatif basınç yardımıyla, çeşitli kanüller kullanılarak alınmasına dayanan bir ameliyat yöntemidir. Liposuction ameliyatında hedef, kontur (vücut hatları) düzeltilmesidir.

liposaksin-yag-aldirma2

Liposuction bir zayıflatma yöntemi değildir. Bu ameliyattan fayda görecek olan hasta grubu ideal kilosunda veya ideal kilosuna yakın kiloda olup belirli bölgelerindeki yağ birikimlerinden şikayetçi olan hasta grubudur.

Bu yöntem, yağ bulunan ve rahatsızlık veren her bölgeye uygulanabilmekle beraber belli başlı uygulama alanları bel, basen, göbek çevresi, çene altı (gıdı), kol, bacaklar ve dizin iç kısımlarıdır.

Uygulanacak bölge sınırlı ise lokal anestezi (bölgesel uyuşturma) ile işlemin yapılması mümkündür. Ancak çoklu bölge liposuction yapılacaksa çoğunlukla genel anestezi tercih edilir.Genel anestezi tercih edilen hastalarda bir gece hastanede kalınması daha doğru olacaktır.

Liposuction ameliyatından sonra hasta 1 ay süreli olarak özel bir korse kullanmalıdır. İlk iki hafta korseyi tuvalet ve banyo ihtiyacı dışında çıkartmamak koşuluyla geceli-gündüzlü 24 saat kullanır. İkinci 15 günde ise gündüzleri kullanıp gece yatarken çıkartabilir. Hasta yaptığı işin fiziksel aktivite gereksinimine bağlı olarak 3 gün ile 1 hafta arasında bir zaman diliminde işine rahatlıkla dönebilir.

Liposuction işleminden sonra elde edilecek olan gerçek sonucun ortaya çıkması birkaç ayı bulur. Bu süreçte masaj uygulaması veya LPG tedavisi daha düzgün hatlara sahip olmak için destek tedavileri olarak sayılabilir.

Liposuction yapılan hastaların en çok sordukları sorulardan biri ameliyattan sonra kilo alırsam ne olur şeklindedir. Hasta eğer liposuction sonrası kilo alırsa, liposuction yapılmış bölgeler ile yapılmamış olan bölgeler orantılı bir şekilde kilo alır ve elde edilmiş olan konturda herhangi bir bozulma oluşmaz.

Liposuction (Yağ Aldırma) hakkında merak ettiğiniz noktalar, operasyon detayları ve fiyat bilgisi almak isteyen değerli ziyaretçilerimiz aşağıdaki iletişim formunu doldurarak bize ulaşabilirler.

Op.Dr.Tamer Yavaş