0212 574 05 06 - 0532 385 75 38

Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun estetiği ameliyatında hedef nedir ?

Kişinin isteği doğrultusunda, yüzünün oranları ile uyumlu, doğal bir görünüme sahip, nefes alma sıkıntısı olmayan bir burun hedeflenir.

 

Ameliyat ne kadar sürer ? 

Ameliyat sırasında yapılacak işlemlere göre değişmekle beraber 1 ile 3 saat arası sürebilir.

 

Genel anestezi şart mıdır?

Genel anestezi burun ameliyatında çok büyük avantajlar sağlaması sebebi ile uygun olan yöntemdir.

 

burun-estetigi2

Tampon kullanılır mı?

Yeni geliştirilen teknikler sayesinde artık burun estetiği ameliyatlarında tampon kullanılmamaktadır.

 

Hastanede kalınır mı? 

Genel anestezi ile yapılmış tüm ameliyatlarda olduğu gibi estetik burun ameliyatında da hastanede bir gece kalınmalıdır.

 

Ameliyat sonrasını önceden görebilir miyim? 

Özel bir bilgisayar programı yardımı ile ameliyat sonrası, yaklaşık olarak burnun alacağı görüntü hakkında fikir veren çizimler yapılabilmektedir. Bu uygulamanın en önemli faydası; hastanın istediği burun şeklinin doktoru tarafından anlaşılmasına yardımcı olmasıdır.

 

Burun ameliyatında en uygun mevsim nedir?

Burun estetiği ameliyatında mevsimsel kısıtlamalar yoktur. Her mevsim burun ameliyatı yapılabilir ancak unutulmamalıdır ki ameliyat sonrası belli bir süre güneş gözlüğü dahil gözlük kullanımı kısıtlanmaktadır.

 

Ameliyat sonrası morluk ve şişlikler olur mu?

Genellikle morluk ve aşırı şişlik olmaz. Ancak ameliyat öncesinde detaylı olarak anlatılan ve liste olarak verilen; ameliyatın öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenler listesine uyulmalıdır.

 

Burun ameliyatı ağrılı mıdır?

Estetik burun ameliyatları çok ağrılı ameliyatlar değildir. Ağrı oluşsa bile genellikle birinci gün ile sınırlıdır ve sıradan ağrı kesiciler ile rahatlıkla geçirilebilir.

 

Açık teknik mi, kapalı teknik mi? 

Burunda planlanan değişikliklere bağlı olarak hangi tekniğin yapılacağına, muayene sonrası plastik cerrahınızın karar vermesi en uygun olanıdır.

 

Şehir dışından ve yurt dışından gelen hastaların şehirde kalması gereken süre ne kadardır?

Ameliyat sonrası ilk hafta içinde iki defa kontrol söz konusu olup yedinci günde tamamen pansumansız hale geçilebilir. Bu sebeple kalınması gereken süre yedi gündür.

 

Ne zaman işe dönebilirim? 

Yapılan işe göre değişmektedir. Burun üzerindeki pansuman ile işe gidilmesinde bir sakınca olmadığı durumlarda ve çok ağır fiziksel aktivite gerektiren bir iş söz konusu değil ise ikinci veya üçüncü gün iş başı yapılabilir. Ancak pansumanlı olarak işe gidilmesi mümkün olmadığı durumlarda bir hafta istirahat süresi gereklidir.

Burun Estetiği (Rinoplasti) hakkında merak ettiğiniz noktalar, operasyon detayları ve fiyat bilgisi almak isteyen değerli ziyaretçilerimiz aşağıdaki iletişim formunu doldurarak bize ulaşabilirler.

Op.Dr.Tamer Yavaş