0212 574 05 06 - 0532 385 75 38

Yağ Enjeksiyonu

Hastanın kendisinden alınan yağ dokusunun, yine hastanın arzu ettiği bölgelerine enjektör yardımı ile verilmesi ameliyatıdır. Genellikle yüz bölgesine uygulanmakla beraber, vücutta daha dolgun ve hacimli olmasını istediğiniz hemen hemen her bölgeye uygulanabilir.

Yağın alımı ve uygulanması işlemleri lokal anestezi ( bölgesel anestezi ) altında yapılabileceği gibi birden fazla bölgeye uygulanacaksa veya fazla miktarda uygulanacaksa (popo büyütme, meme büyütme gibi) genel anestezi altında yapılmalıdır.

yag-enjeksiyonu

Yağın alınacağı bölge, enjeksiyon yapılacak miktara göre değişmekle beraber genellikle karın, bel ve basen bölgesidir.

Belli başlı uygulama alanları; dudak kalınlaştırma, elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi, ağız kenarlarındaki derin kırışıklıkların giderilmesi, popo büyütme, meme büyütmedir.

Verilen yağ miktarının %20 ile % 90 civarındaki kısmı zamanla eriyecektir. Bunun anlamı yağ enjeksiyonunun bir kaç kez tekrarlama gereksinimi olasılığıdır. Erime oranları arasında oldukça geniş bir yüzde farkı olması dolayısıyla elde edilen sonuçların devamlılığı hastadan hastaya oldukça fazla değişim göstermektedir.

Enjekte edilen yağın kalıcılığını en çok etkileyen unsur yağın hangi bölgeye enjekte edildiğidir. Popo, elmacık kemiği bölgesi gibi kısımlarda daha fazla fayda sağlanıp, kalıcılık daha uzun süreli olurken özellikle dudakta kalıcılık oldukça zayıftır.

Yağ enjeksiyonu yapılan bölgelerde şişlik ve morluklar oluşabilmekle beraber genellikle birkaç gün içinde yavaş yavaş dağılıp geçecektir.

Lokal anestezi altında, küçük miktarlarda yapılan yağ enjeksiyonu hastaları aynı gün evlerine gidebilir ancak fazla miktarlarda yağ enjeksiyonu yapılan ve genel anestezi altında ameliyatı gerçekleştirilmiş olan hastalar bir gece hastanede misafir edilmektedir.

Yağ Enjeksiyonu hakkında merak ettiğiniz noktalar, operasyon detayları ve fiyat bilgisi almak isteyen değerli ziyaretçilerimiz aşağıdaki iletişim formunu doldurarak bize ulaşabilirler.

Op.Dr.Tamer Yavaş